- TIMEX -

TIMEX Corporation jest najstarszym amerykańskim producentem zegarków. Ponad 150 lat temu, w dolinie Naugatuck w Connecticut, znanej jako "Szwajcaria Ameryki", powstała firma Waterbury Clock. Od tamtej pory zegarki Waterbury Clock zmieniały się wraz z obliczem Ameryki. Właśnie z tej tradycji wyrósł TIMEX.

TIMEX, z siedzibą w Middlebury w stanie Connecticut jest obecny w ponad 80000 punktów sprzedaży w ponad 90 krajach całego świata. Od roku 1993 zegarki TIMEX sprzedawane są z dużym powodzeniem również w Polsce. Ponad pół wieku owocnej działalności układa się w domenę firmy - ...siłę tradycji i nowoczesności...

Zegarek TIMEX noszą znani politycy, sportowcy, a nawet aktorzy. Do grona tych osób zaliczają się takie osobistości jak: Prezydent Bill Clinton, Prezydent George Bush, Sharone Stone, a także znane osobistości polskiej polityki jak i filmu. Wszyscy podkreślają jego niezawodność, trwałość i wygodę. Ceny być może nie trafiają na łamy sensacyjnych gazet, ale niektóre zegarki trafiają na najlepsze aukcje. TIMEX to zegarek, który nobilituje, nie czyni jednak snobem...

Oto kilka kluczowych wydarzeń w historii firmy Timex. Poznajmy je:

1850

Aż do XIX wieku mechanizmy zegarów tworzono niemal całkowicie z drewna. Eli Terry wymyślił system masowej produkcji i przekształcił zegarmistrzostwo w przemysł.

1867

Firma Waterbury Clock znana była że stylowych zegarów "Wide Awake", nakręcanych specjalnym kluczykiem.

1890

Mały damski zegarek "Elfin" ze skomplikowanym stu częściowym mechanizmem zdobył serca Amerykanek.

1895

Pod koniec XIX wieku wystarczyło mieć 13 dolarów, żeby nosić na ręku kieszonkowy zegarek że szklanym szkiełkiem i skeletonowym mechanizmem.

1918

Robert H. Ingersoll, jeden z najwybitniejszych specjalistów w historii marketingu sprawił, że zegarki zaczęły nosić miliony ludzi. Zegarek "Radiolite" że świecącym w ciemnościach cyferblatem chciał mieć każdy. Nic więc dziwnego, że sprzedano 75 milionów sztuk na całym świecie.

1933

W latach 30-tych firma podbiła rynki wprowadzając zegarki z wizerunkiem Myszki Miki na licencji Disney\'a, które od tamtego momentu uczyły mierzyć czas kolejne pokolenia małych Amerykanów. Z pewnością Walt Disney nie przypuszczał, że "jego dziecko" Myszka Miki stanie się jednym z symboli Ameryki.

1951

Na rynku pojawił się pierwszy zegarek pod marką TIMEX, który wyposażono w nowy, tańszy oraz bardziej wytrzymały mechanizm.

1952

Amerykanie szybko przekonali się, że młody TIMEX to solidny zegarek. Testowali go znani sportowcy: bejsbolista Mickey Mantle i bokser Rocky Marciano.

1960

Kocha, nie kocha, kocha... Damska linia "Cavatina" pozostawiała znacznie więcej zegarków do wyboru. W latach 60-tych TIMEX był najbardziej znaną marką w Stanach Zjednoczonych, która nawet zbita dalej tyka - "TIMEX - It Takes a Licking and Keeps on Ticking".

1977

Pod koniec lat siedemdziesiątych TIMEX zaprezentował klasyczny zegarek, który chodzi nawet gdy nadepnął na niego słoń.

1992

TIMEX znowu jako pierwszy zaświecił w ciemnościach, tym razem dzięki nowoczesnemu systemowi podświetlania tarczy Indiglo Night Light. Zastosowanie tego systemu spowodowało niemal dwukrotny wzrost sprzedaży w Stanach zjednoczonych. W Japonii, ojczyźnie zegarka elektronicznego, system Indiglo Night Light spowodował dziesięciokrotny wzrost sprzedaży w 1993 roku i dwukrotny w 1994 roku.

1995

Kolejnym osiągnięciem technologicznym było wprowadzenie w roku 1995 modelu TIMEX Data Link. Zegarek ten, będący efektem współpracy z firma Microsoft, umożliwia przesyłanie danych z komputera do zegarka bez żadnych dodatkowych urządzeń, za pomocą wyświetlanego na monitorze kodu kreskowego. W rankingu "Fairchild Publications" TIMEX wybrany został najpopularniejszą amerykańską marką wśród akcesoriów oraz zajął drugie miejsce wśród wszystkich marek, pokonując takie firmy jak Nike, czy Levi\'s.

1998

TIMEX zastosował system i-control w zegarkach analogowych, który pozwala za pomocą pierścienia i koronki ustawić godzinę, datę i alarm.

2000

W system i-control zostały wyposażone zegarki cyfrowe. Pozwoliło to na korzystanie ze wszystkich funkcji szybciej i prościej niż do tej pory. System ten spowodował, że takie funkcje jak timer, data, alarm i stoper można ustawić w kilka sekund.

timex 
http://www.timex.pl