- CASIO -

Casio - marka zbudowana przez japońskich tytanów pracy i wynalazczości. Jej bogatą gałąź stanowią zegarki charakteryzujące się różnorodnością, wielofunkcyjnością i smakiem formy. Doskonale trafiają w potrzeby ludzi, dla których zegarek, to nie tylko wskaźnik czasu. Powstawanie nowych serii, a w ich obrębie coraz ciekawszych, bardziej finezyjnych modeli świadczy o sile i znaczeniu marki. Poniżej krótka charakterystyka jej licznych kolekcji.

Baby-G

Kolekcja stworzona dla młodych i dynamicznych kobiet. Jeansy, podkoszulki, seksowne spódniczki i Baby-G na ręku to hit sezonu letniego. Zegarki zostały tak zaprojektowane, by wytrzymywały ciężkie warunki otoczenia a jednocześnie były trendy. Baby - G można nosić podczas uprawiania wszystkich rodzajów sporów ekstremalnych.

Easy Rec

Zegarki Easy Rec Casio to połączenie cyfrowego dyktafonu z profesjonalnym zegarkiem elektronicznym. Możliwość nagrania wiadomości głosowej w pamięci zegarka jest wprost rewelacyjna! 30-sto sekundowa wiadomość, zawierająca np. numer telefonu, adres, zadanie do wykonania, listę rzeczy do zabrania itp., może być w każdej chwili odtworzona przyciskiem "PLAY". EASY REC to prawdziwe ułatwienie w codziennej pracy biznesmena i każdego "okrutnie" zajętego człowieka.

Forester

Seria funkcjonalnych zegarków Forester doskonale komponuje się ze stylem aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Ich stonowana kolorystyka nawiązuje do ziemi i lasów. Warto podkreślić bardzo awangardowe, nietypowe wzornictwo Forestera.

Oceanus

Kolekcja Oceanus została wykonana z materiałów wysokiej jakości. Koperty zegarków wykonano ze stali szlachetnej i osadzono na skórzanych paskach albo kutych bransoletach ze stali szlachetnej. Linia Oceanus utrzymana jest w tradycyjnych marynarskich kolorach - granacie, błękicie, czerni oraz bieli.

SeaPathfinder

Morze, żagle, przygoda. SeaPathfinder pomoże Tobie zasmakować to wszystko. Doskonałe wykończenie, stylistyka i funkcje to elementy wyróżniające tą kolekcję. Jedna z najbardziej prestiżowych w marce Casio.

Wrist Camera

Są to zegarki Casio z kolekcji Wrist Camera wyróżniające się nowatorskim podejściem i zaimplementowanymi funkcjami. Niepowtarzalne modele, które już nawet trudno zakwalifikować jako zegarki.

Data Bank

Data Bank to kolekcja zegarków wyposażonych w wielofunkcyjne wyświetlacze i umożliwiających zapamiętywanie różnych istotnych wiadomości, również tekstowych. Poza zapamiętywaniem takich informacji możesz go również wykorzystać do przeliczania walut lub jako kalkulator (niektóre modele). Jeśli potrzebujesz podręcznej bazy danych, to znaczy że potrzebujesz Data Bank.

Phys

Phys to kolekcja sportowych zegarków przeznaczonych do fitnessu, joggingu i innych dyscyplin sportu. Cechy, które posiada oraz funkcję pozwalają na aktywne spędzanie czasu w najlepszy sposób.

Sheen

Seria doskonale zaprojektowanych zegarków biżuteryjnych Sheen dla kobiet. Modele ze srebrną bransoletą mogą byc wykorzystywane jako elegancki dodatek zarówno w pracy, jak i do spotkań towarzyskich. Istnieje również gama modeli sportowych, idealnych do aktywnego spędzania czasu.

Triple Easy

Jak sama nazwa wskazuje, zegarki te cechuje przede wszystkim prostota. Trzeba jednak przyznać, że owalny kształt i ciemna kolorystyka tych modeli przyciągają uwagę. Jak informuje producent, zegarki Triple Easy są idealne dla wszystkich "nocnych marków".

E-DataBank

E-DataBank to kolekcja zegarków wyposażonych w wielofunkcyjne wyświetlacze i umożliwiających zapamiętywanie różnych istotnych wiadomości, również tekstowych.

Edifice

Szykowna seria metalowych zegarków Edifice, dla osób uprawiających sport lub poszukujących czegoś mocniejszego, z silnym charakterem! Wszystkie modele są wodoszczelne przynajmniej do głębokości 100m. Nazwa wskazuje na śmiało akcentowany wygląd.

Lineage

Seria Lineage skierowana jest do wielu grup wiekowych i zawiera atrakcyjne propozycje tak dla środowisk biznesowych, jak i grup mniej formalnych. Przede wszystkim do produkcji tych zegarków wykorzystywane jest lekki i mocny materiał tytanowy, który charakteryzuje się sterylną strukturą i gwarantuje, że nie wystąpią na naszej skórze reakcji alergiczne.

Pro Trek

Kolekcja Pro Trek to zaawansowane zegarki dla aktywnych ludzi. Wyposażone są w funkcje, które przydadzą się w dalekich podróżach i ekstremalnych wyprawach. Technologiczne nowinki dodają możliwości których oczekiwali wszyscy pragnący wykorzystywać te zegarki jako towarzysza swoich ekstremalnych podróży.

Sports Timer

Kolekcja zegarków sportowych Casio charakteryzuje się zwiększoną wodoszczelnością oraz wygodnym, trwałym zapięciem. Przeznaczona jest dla osób aktywnych i lubiących sport. Design jest nastawiony na żywe kolory, a funkcje mają zapewnić praktyczne używanie tych zegarków.

WaveCeptor

Kolekcja WaveCeptor to linia zegarków wskazujących czas najdokładniej. Są one wyposażone w mechanizm kontrolowany falami radiowymi wysyłanymi z wieży w Mainflingen koło Frankfurtu. Cała transmisja składa się z 59 bitów, które w sekundowej emisji dostarczają każdorazowo informacje o czasie dla następnej minuty. Fale długie (długość fali ok. 3,8 km) bez zakłóceń rozchodzą się w promieniu około 1500 km pokrywając obszar całej Europy. Zarejestrowano również odbiór fali DCF 77 w Assuan/Egipt (3.600 km !!) ale tylko w nocy w warunkach dobrej propagacji. Poza tym obszarem zegarek wskazuje czas w trybie działania zwykłego zegarka kwarcowego. Gwarantowana przez Casio odległość wynosi 1000 km. Zegarki oznaczone napisem RADIO CONTROLLED stają się w ten sposób najdokładniejszymi zegarkami na świecie wskazując czas z dokładnością zegara atomowo-cezowego w Braunschwaigu (Brunszwik) - Niemcy. Dokładność tego zegara wynosi 1 sekunda na milion lat.

G-Shock

Głównym celem Casio było stworzenie zegarka, którego nie można zniszczyć. Wychodząc od tak prostego i jedynego w swoim rodzaju marzenia , w chwili, gdy świat przeżywał szczyt popularności zegarków analogowych, w roku 1983 roku Casio stworzyło G-Shock Pierwszy model to DW-5000C (dziesięć lat później w 1993 roku powrócił jako DW-1983), który nie został w ówczesnych czasach doceniony ze względu na swą zbytnią śmiałość. Litera "G" umieszczona w nazwie oznacza "grawitację", bowiem odporność G-Shock`a została potwierdzona testami na ponad 200 prototypach, które zrzucano z dachów domów, aby udowodnić ich wytrzymałość i trwałość. Popularność G-Shock`a rośnie w oszałamiającym tempie dzięki reklamówkom w telewizji amerykańskiej. Pokazano w nich hokeistów, którzy używają zegarka G-Shock zamiast krążka do gry, prezentując w ten sposób niezniszczalność tego zegarka. G-Shock nadal kontynuuje swoją ewolucję.

Club-G

Zegarki G-shock w wersji mini. Seria powstała z myślą dla wszystkich tych, którym wystrój i specyfika G-shock pasuje lecz wielkość ich była barierą do podjęcia decyzji na TAK. Teraz specjalnie dla nich powstała linia Club-G. Zmniejszenie zegarka nie pomniejsza jego wytrzymałości, z których G-schock słynie.


casio


http://www.zibi.pl/