- ADRIATICA -

Zegarek marki Adriatica jest wylistowany wśród marek zrzeszonych w Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS). Taka przynależność gwarantuje, że producent przestrzega ściśle wszystkich rygorów gwarantujących produkcję zegarka szwajcarskiego.

Oczywiście przynależność firmy Adriatica do federacji wymaga uiszczania członkowskich składek, co nie wszystkim odpowiada, nawet gdy zachowują wymogi przepisów dotyczących produkcji. Dla innych sama konieczność przynależności do organizacji jest ograniczeniem swobody, więc przynależność taka bojkotują.Podsumowując można jednak stwierdzić, że wylistowanie firmy Adriatica wśród członków FHS jest najlepszą gwarancją szwajcarskości zegarka.
W naszym opracowaniu zapewniamy aktualność przedstawionych w tym aspekcie danych na dzień 06.10.2008 roku.

Adriatica jest lubianym w Polsce zegarkiem. Jej historia tutaj rozpoczęła się w trudnych latach socjalizmu, kiedy nawet nieznanej marki zegarek szwajcarski na tle produktów radzieckich, polskich i wschodnioniemieckich zyskiwał miano prestiżowego i ekskluzywnego. Jest prawdą, że także odmienne wzornictwo zegarków takich jak: Adriatica, Atlantic czy Delbana powodowało, iż były one uznawane były za szczyt elegancji. Pozycja marki Adraitica zależna jest także od opinii lekarzy zegarków - zegarmistrzów, którzy ze względu na popularność mechanizmów w niej stosowanych mają na temat tej marki przychylne zdanie.
Ostatnie modele zegarków mechanicznych firmy Adriatica, ze względu na trudności w nabyciu niektórych typów mechanizmów wyposażane są w dość nietypowe  "serca" - mechanizmy mniej znanych producentów. Czy tego typu krok nie zmieni opinii o zegarkach Adriatica - zobaczymy ?

asriatica
http://www.alkor-watch.pl/